Badanie wariograficzne dla par

O wariografie słyszał każdy z nas, bo kiedyś jego motyw często pojawiał się w filach sensacyjnych. Choć został on wynaleziony wiele dekad temu, to ciągle funkcjonuje i jest wykorzystywany w wielu sytuacjach, wymagających wyjaśnienia.

Dlaczego ludzie korzystają z wariografu?

wariograf - badanie dla parGdyby przeprowadzić sondę uliczną na temat oszukiwania, to z pewnością większość z nas przyznałaby, że nie oszukuje, ale została oszukana. To normalne, ponieważ nasze ego nie pozwala nam się przyznawać do niewygodnej prawdy. Jednak trzeba jasno stwierdzić, że kłamie każdy z nas i robimy to w różnych sytuacjach. Powodów jest wiele, ale cel zawsze ten sam – ukrycie prawdy. Nawet ludzie w długoletnich związkach miewają problem z rozpoznaniem u partnera kłamstwa, dlatego pomocny może być wariograf – badanie dla par jest na nim bardzo często przeprowadzane. Jest to urządzenie, którego zadaniem jest rejestrowanie reakcji fizjologicznych organizmu na bodźce zewnętrzne. Mowa tu jest głównie o nadmiernej potliwości skóry czy przyśpieszonym biciu serca, które towarzyszą w chwilach stresu. Oczywiście same reakcje nie są dowodem na kłamstwo, a jedynie ich zestawienie z zadawanymi pytaniami i ich interpretacją. Prowadzeniem badań poligraficznych zajmuje się Instytut Badań Wariograficznych, który lokalizowany jest w Warszawie. Pracują tam wykwalifikowani i certyfikowani testerzy, dzięki którym badania są prowadzone rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi zasadami. Każdy z nas może skorzystać z takiego badania, gdyż jest ogólnie dostępne.

Chęć poznanie prawdy czasem determinuje ludzi do skrajnych rozwiązań, to dość sporo z nich decyduje się na badanie wariograficzne. Oczywiście nie można nikogo do niego zmusić, bo konieczna jest zgoda badanego. Jednak każdy kto ma czyste sumienie nie ma z tym problemu.