Budowa i zastosowanie growboxa

 

W dzisiejszych czasach hodowla roślin egzotycznych zyskuje na popularności. Pasjonatom znudziły się już rodzime gatunki i popularne rośliny doniczkowe, dostępne w każdym markecie. By poszerzać botaniczne horyzonty, sprowadzają rośliny z najdalszych zakątków świata. Jednak by roślina przeżyła w naszym kraju, trzeba spełnić postawione wymagania. Odpowiednia wilgotność powietrza, rozproszone światło przez określoną liczbę godzin dziennie, specjalne podłoże i pożywka.

Powietrze filtrowane węglem

filtr węglowy do growboxaJak sprostać niecodziennym wymaganiom sprowadzonych roślin egzotycznych, by rosły i kwitły przez lata? Niestety, nasze warunki klimatyczne nie są odpowiednie dla roślin tropikalnych czy drzewek cytrusowych, by zaowocowały. Wtedy z pomocą przychodzi Growbox. Jest to namiot do uprawy roślin w domu. Wyposażony w lampy, filtry, wentylację i specjalistyczne nawozy. Filtr węglowy do growboxa to profesjonalny sprzęt, który oczyszcza powietrze nie tylko z zanieczyszczeń i toksyn ale i z zapachów. Świetnie się sprawdza przy uprawie roślin, które podczas kwitnienia wydzielają intensywną bądź nieprzyjemną woń. Wydajność filtra to około 12 miesięcy. Growbox to sprzęt, który z powodzeniem może być używany przez miłośników naturalnych produktów, ale nie mających miejsca by hodować w gruncie. Jest on wyposażony w specjalną żarówkę LED imitującą światło dzienne.

W namiocie więc, można hodować wszystko i wszędzie, niezależnie od warunków w pomieszczeniu, czy nasłonecznienia. W efekcie można cieszyć się ekologicznymi pomidorami prosto z krzaczka, nie wychodząc z salonu. Pasjonat roślin doniczkowych traktuje swoje okazy jak skarb. Dba o nie, mówi do nich, skrupulatnie przycina, podlewa i nawozi. Warto również zadbać o powietrze, które można profesjonalnie oczyścić za pomocą specjalistycznych filtrów.