Ciężka przyczepa transportowa

Firma z którą współpracowaliśmy do tej pory przy wywozie materiałów z placów budowy przestała mieć atrakcyjne dla nas warunki umowy. Nie chcieliśmy marnować środków, które mogły być przeznaczone na ulepszenie wyposażenia czy dokupienie pojazdów na zwykły wywóz odpadów, dlatego zaczęliśmy szukać alternatywy.

Wielotonowe przyczepy hydrauliczne

duże przyczepy wywrotkiNajprostszym rozwiązaniem było zaopatrzenie się we własne pojazdy do wywozu gruzu i pozostałości budowlanych, aczkolwiek w tamtym momencie okazało się to dla nas zbyt kosztowne. Idealnym rozwiązaniem był natomiast zakup przyczep, które mogły być ciągnięte przez nasze ciągniki, i używane do wywozu odpadów wielotonowych. Duże przyczepy wywrotki można było bez większego trudu dostać w każdym salonie samochodów ciężarowych, i były one zdecydowanie tańsze niż same pojazdy transportowe. Co więcej, przyczepy mogły być używane tylko wtedy gdy były potrzebne, a w innym przypadku ciągniki mogły zabierać naczepy transportowe oraz wielotonowe. Przyczepy które kupiliśmy były zgodne ze standardem europejskim, i pasowały do ciągników z siodłami utrzymanymi w tym standardzie, a więc wszystkimi które posiadaliśmy, gdyż bardzo trudno jest spotkać pojazdy nie mające obecnego standardu konstrukcyjnego. Mają one ładowność nie przekraczającą dziesięciu ton, aczkolwiek w zupełności nadają się do wywozu gruzu i odpadu pobudowlanego.

Wszystkie przyczepy są również zdalnie sterowanie przez kierowcę, aczkolwiek posiadają również panel sterowniczy, umożliwiający rozładunek przyczepy pracownikom, wykonującym zadania na miejscu rozładunku. Te same przyczepy zaczęły być również wykorzystywane przez nas do przewozu materiałów budowlanych i surowców z hurtowni do placu budowy, dzięki czemu zaoszczędziliśmy bardzo na kosztach transportu.