Czy terapia z zastosowaniem dermapenu działa?

Terapia indukcyjna kolagenem, znana jako Dermapen wykazuje podobne wyniki do zabiegów laserowych i innych zabiegów twarzy przy znacznie niższych kosztach i krótszym czasie regeneracji. Stosowany jest przede wszystkim jako środek na blizny po trądziku i ospie wietrznej, rozstępy, drobne zmarszczki oraz minimalizację porów.

Terapia Dermapenem na odmłodzenie skóry

dermapenMikro-igły bezboleśnie przebijają skórę aż do skóry właściwej, stymulując fibroblasty skóry, które rozkładają kolagen – zwiększając elastyczność skóry, a tym samym napinając, liftingując i odmładzając twarz. Dermapen jest obecnie jednym z najbardziej poszukiwanych zabiegów w świecie gwiazd i jest wspierany przez wiele z nich. Dermapenem zaleca się leczenie starzejącej się, obwisłej skóry oraz drobnych zmarszczek. Terapia powoduje także napinanie i odmładzanie skóry, zmniejszenie porów i widoczności blizn oraz rozstępów. Dermapen to ręczne urządzenie medyczne do użytku klinicznego. Ma jednorazowy element, który jest umieszczony w górnej części urządzenia zawierającego wiele małych sterylnych igieł. Igły te wnikają w skórę na różnych poziomach w zależności od części twarzy, głębokości blizny lub leczonego stanu. Powoduje to mikrouszkodzenie skóry, co z kolei powoduje gojenie. To gojenie uwalnia nowy kolagen i elastynę oraz czynniki wzrostu, które powodują przebudowę i rozbijanie starego kolagenu i tkanki bliznowatej. Jest to bezpieczny zabieg, a przeciwwskazania prawie nie występują.

Po zabiegu tysiące małych mikroskopijnych igieł w skórze zamyka się w ciągu godziny. Skóra inicjuje proces naprawy i stymulacji, który trwa przez wiele tygodni, co skutkuje poprawą tekstury skóry i mniejszą ilością drobnych zmarszczek. Wyniki terapii Dermapenem są poparte wieloma badaniami klinicznymi.