Gdzie stosuje się druk transferowy?

W XXI wieku, wraz z postępem globalizacji, ludzie zaczęli doceniać i zwracać większą uwagę na indywidualizm. Współczesne społeczeństwa odchodzą od, popularnych w czasach komunizmu, haseł, że naród musi stanowić jedność. Obecnie każdy chce być wyjątkowy, wyróżniać się na tle innych.

Oryginalny nadruk transferowy

łódź druk transferowyDlatego bardzo popularna stała się w Polsce usługa drukowania dowolnych wzorów na koszulkach, oraz na innych częściach garderoby. Każdy może wybrać, lub zaprojektować unikalny wzór, który będzie zdobić jego odzież. W poligrafii, do drukowania na tekstyliach najczęściej wybiera się druk transferowy, zwany inaczej sublimacyjnym. Miasto łódź druk transferowy wykorzystuje już od wielu lat, jako polska kolebka przemysłu odzieżowego. Na czym polega druk transferowy? Najprościej mówiąc, w tej metodzie druku wykorzystuje się papier, lub inny nośnik, na który maszyna nanosi grafikę w odbiciu lustrzanym. Następnie farba z papieru transferowego jest podgrzewana i poddawana działaniu wysokiego ciśnienia, aby mogła wniknąć w strukturę włókien zadrukowywanego materiału. Druk sublimacyjny najlepiej stosować na tkaninach zawierających poliester. Jedną z największych zalet metody transferowo – sublimacyjnej jest wysoka trwałość nadruku. Aplikacja na koszulce jest odporna na działanie takich czynników, jak promieniowanie ultrafioletowe, woda, uszkodzenia mechaniczne. Zatem możemy być pewni, że druku nie uszkodzi wystawienie na działanie promieniowania słonecznego, pranie w wysokiej temperaturze czy farba nie popęka, w wyniku rozciągania. 

Druk transferowy cechuje się wysoką jakością obrazu, jest on suchy, więc świeży wydruk nie ulegnie rozmazaniu, jak w przypadku stosowania innych metod, gdzie farba musi wyschnąć. Druki transferowe są wykonywane za pomocą farb, które są bezpieczne zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.