Problem mokrych i wilgotnych murów jest bardziej powszechny, niż nam się zdaje. Zanim jednak zastosujemy hydroizolację, musimy wysuszyć nasze mury, co może okazać się bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje, ponieważ wilgoć znajduje się zarówno na zewnętrznej powłoce, jak i wewnątrz, w szczelinach, których gołym okien nie widać.
Budynki można osuszyć dzięki zastosowaniu iniekcji
Dla każdego budynku pochłaniania z gruntu woda jest ogromnym zagrożeniem. W konsekwencji, jeżeli zaniedbamy tę kwestię, może to doprowadzić nawet do zniszczenia budynku. Na ratunek przychodzą nam jednak nowoczesne metody, w tym stosowanie iniekcji, które pozwala osuszyć nawet wewnętrzne warstwy ściany. W tym celu wykonuje się odpowiednie odwierty, do których wprowadza się substancję, której celem jest zapchanie kapilarnych otworów w strukturze ściany. Stosować można specjalne mieszanki chemiczne lub żywiczne, zależnie od metody, którą obraliśmy. Do różnych rodzajów iniekcji trzeba się odpowiednio przygotować, tak więc na przykład iniekcja krystaliczna nie wymaga wstępnego osuszania murów, a dzięki zastosowaniu żywicy, siła nośna ściany nie zmniejszy się, co też ma duże znaczenie, szczególnie, gdy budynek ma już swoje lata. Jeżeli interesuje nas osuszanie budynków metodą iniekcji krystalicznej to warto znaleźć specjalizującą się w tej metodzie firmę. Nie będzie to szczególnie trudne zadanie.
Wraz z licznymi falami wiosennych powodzi, metoda iniekcji krystalicznej zyskała sobie wielu zwolenników, którzy zastosowali ją i dzisiaj mogą cieszyć się z jej efektów. Osuszenie muru po zalaniu jest niezwykle skomplikowane i wymaga mnóstwa czasu, często dom nadawał się wcześniej tylko do rozbiórki, teraz jednak można go uratować, gdy tylko zastosuje się odpowiednie technologie.