Jak zaplanować wczasy, by były aktywne?

Kiedy skończyłam studia i obroniłam tytuł magistra, nie mogłam się doczekać, aż zacznę pracę w wymarzonym zawodzie. Na szczęście miałam bardzo dobre wyniki w nauce, a także sporo cierpliwości i samozaparcia, dlatego dosyć szybko udało mi się znaleźć zajęcie, którego szukałam. Niestety, praca w biurze sprawiła, że bardzo mało czasu spędzałam na świeżym powietrzu i powoli zaczynało brakować mi sportu. Dlatego postanowiłam wykorzystać wakacje na poprawienie swojej formy.

Dlaczego warto spędzać wczasy w aktywny sposób?

aktywne wczasy na mazurachDosyć długo zastanawiałam się, jakie miejsce powinnam wybrać na wakacyjny wyjazd. Zależało mi przede wszystkim na pięknych krajobrazach, które umożliwiłyby mi niekończące się spacery i rowerowe wycieczki. Ostatecznie uznałam, że aktywne wczasy na mazurach będą najlepszym pomysłem. Zawsze zachwycałam się tamtejszymi jeziorami oraz lasami, dlatego byłam pewna, że nie będę się nudzić. Zarezerwowałam pokój w uroczym pensjonacie i nie mogłam się doczekać, aż dotrę na miejsce. Okazało się, że niedaleko miejsca mojego pobytu jest firma, która organizuje wyjątkowe spływy kajakami i z tego powodu byłam jeszcze bardziej podekscytowana. Miałam nadzieję, że dzięki tym wczasom przeżyję wiele niezapomnianych chwil, a także nieco odreaguję stres w pracy i zyskam więcej nowej energii. Wbrew pozorom zmęczenie może czasem sprawić, że organizm nabierze nowych sił do zmagania się z codziennymi obowiązkami.

Gdy dotarłam na miejsce, byłam naprawdę zachwycona widokiem, który zobaczyłam. Wokół pensjonatu, w którym miałam mieszkać, było pełno zieleni, a od najbliższego jeziora dzieliło mnie tylko kilkanaście minut przyjemnego spaceru. Co więcej, w pobliżu odkryłam też rowery wodne na wynajem, z których bardzo chętnie korzystałam przez cały wyjazd. Z perspektywy czasu myślę, że te wakacje bardzo dużo mi dały i pozwoliły odreagować codzienne stresy.