Licznik rowerowy – czy jest potrzebny?

 

Wielu zapalonych cyklistów zastanawia się nad wyborem licznika rowerowego, który jest często porównywany z różnego rodzaju zegarkami o podobnych funkcjach. Trzeba przyznać, że za profesjonalny licznik rowerowy, mimo jego zalet wykraczających poza zalety zegarka, zapłacimy trochę więcej. Co więc wybrać, by jednocześnie nie wydać miliona monet i być zadowolonym z dostępnych funkcji?

Zalety i funkcje licznika rowerowego

garmin licznik rowerowyWiele tego typu urządzeń to naprawdę profesjonalne sprzęty dla tych, którzy traktują swoje hobby, lub też pracę, bardzo poważnie. Chociaż niektórym może wydawać się zbędnym wydatkiem i niepotrzebnym gadżetem na pewno wielu kolarzom pomoże usprawnić ich treningi. Wiadomo też, że nowo zakupiony dodatek zachęca do przetestowania i motywuje do ruchu. Jeśli chodzi o popularną w tej branży markę Garmin licznik rowerowy tej firmy z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających osób. W ich ofercie znajdziemy wiele modeli. Każdy z nich jest wyposażony w bluetooth, GPS odbierający sygnał zarówno z rosyjskich jak i amerykańskich satelitów czy w czujnik tętna pomagający usprawnić pracę organizmu. Dodatkowo, duży ekran umożliwia precyzyjne odczytywanie map, w przypadku dłuższych tras. Liczniki te można również połączyć z telefonem komórkowym, dzięki czemu odczytamy na nich wiadomości czy maile oraz otrzymamy powiadomienia o połączeniach. Telefon można więc spokojnie zostawić w domu.

Wybierając licznik rowerowy trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Zarówno zegarek jak i licznik mają wiele zalet. Ten pierwszy będzie bardziej uniwersalnym rozwiązaniem, będziemy mogli używać go również podczas innych fizycznych aktywności, jednak biorąc pod uwagę tylko kolarstwo, licznik sprawdzi się w takich sytuacjach dużo lepiej.