Najlepsze elektryczne pojazdy

Klasyczne wózki inwalidzkie zasilane są siłą mięśni, a wiele osób niepełnosprawnych nie ma na tyle siły, by nieustannie je napędzać, pokonywać zjazdy, podjazdy i krzywe chodniki. Toteż warto zastanowić się nad zakupem pojazdu zasilanego elektrycznie.

Zakup elektrycznego pojazdu dla inwalidów

elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnychOsoby starsze bardzo często zamykają się w czterech ścianach i są zmuszone prosić o pomoc w nawet najbardziej prozaicznych sytuacjach, jak zrobienie zakupów czy pójście do placówki pocztowej. Dlatego też, by je zaktywizować i dać nowy bodziec, warto zastanowić się nad pojazdem elektrycznym, który rozwiąże też wiele innych kwestii. Osoby niepełnosprawne częstokroć rezygnują z kontaktów towarzyskich z uwagi na niemożność swobodnego poruszania się, co przecież też ma wpływ na stan psychiczny, gdyż jesteśmy gatunkiem stadnym i każdy z nas potrzebuje do życia towarzystwa innych ludzi. Elektryczne pojazdy dla niepełnosprawnych mogą umożliwić także to, bowiem na jednym ładowaniu możliwe jest przejechanie od czterdziestu do nawet osiemdziesięciu kilometrów – w zależności od wybranego modelu. To sprawia, że można odwiedzić znajomych lub znajomego z drugiego końca miasta, wrócić i zrobić to jeszcze raz. Takie wózki elektryczne możemy z łatwością nabyć w internecie, gdzie oferują je sklepy medyczne. W swojej ofercie posiadają nie tylko nowe, ale i używane pojazdy, których cena jest średnio 30% niższa. Wśród nich znajdziemy wyłącznie sprawne pojazdy, dwu i trzyletnie, na które dostajemy gwarancję, najczęściej 12-miesięczną.

Koszt zakupu nowego pojazdu elektrycznego może się wahać od czterech do nawet dwudziestu tysięcy złotych. Wszystko jest bowiem zależne od renomy producenta, jak również tego, w jakiego rodzaju rozwiązania technologiczne wyposażony jest dany pojazd.