Najlepsze zlewozmywaki kuchenne

Zlew w kuchni to zdecydowanie jedno z najważniejszych akcesoriów. Dzięki nim możemy przygotowywać posiłki i zmywać naczynia. Bez zlewozmywaka nie sposób sobie wyobrazić własnej kuchni. Jak jednak wybrać taki, który będzie dla nas najwygodniejszy? Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu zlewu? Podpowiadam poniżej. 

Jaki zlewozmywak do kuchni będzie najlepszy? 

zlew półtorakomorowyDo niezbędnego wyposażenia każdej kuchni należały z pewnością zlewozmywak. Oprócz swojego praktycznego zastosowania, może to być także ozdoba całego pomieszczenia. Często wybierane są bardzo eleganckie, granitowe lub stalowe zlewy. Stanowią one niebanalną dekorację dla kuchni, można je również dopasować kolorem do odcienia blatów oraz szafek. Wybierając odpowiedni zlew musimy zastanowić się do czego będzie on nam służyć. Jeśli nie posiadamy zmywarki, zlew powinien być większy, aby komfortowo zmywać w nim naczynia. Kiedy będzie on potrzebny jedynie podczas przygotowywania posiłków, można postawić na mniejszy zlew jednokomorowy. Dla osób, które potrzebują dodatkowego miejsca do suszenia naczyń świetnie sprawdzi się zlew półtorakomorowy z ociekaczem. Można tam postawić mokre naczynia lub włożyć je do mniejszej komory. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które nie zajmuje tak wiele miejsca jak zlewozmywaki dwukomorowe. Dzięki zdecydowaniu się na taki zlew, zaoszczędzimy nieco miejsca na blacie, które możemy wykorzystać w inny sposób. W kuchni, zwłaszcza niewielkiej, każda kawałek przestrzeni jest na wagę złota. 

Wśród wielu zlewozmywaków jakie mamy do wyboru, musimy wybrać taki, który będzie spełniał nasze oczekiwania. Do niewielkiej kuchni możemy wybrać zlew jedno- lub półtorakomorowy, aby zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie go w rogu. Zlewy narożne to dobry pomysł do małej kuchni, ponieważ reszta blatów pozostaje funkcjonalna.