Naświetlacze LED – które i za jaką cenę?

Naświetlacze LED znajdują się na liście najbardziej popularnych i najczęściej używanych urządzeń służących do oświetlenia. Służą one zarówno na placach budowy, jak i w wielu innych miejscach, które wymagają stałego, wyraźnego światła.

Jaki budżet należy przeznaczyć na naświetlacze?

naświetlacze led 100w cenaJeśli chodzi o naświetlacze LED 100W cena na rynku nie jest stała. Ich wartość – zależnie od sklepu oraz marki – osiąga różnorodne pułapy, zaczynając od kilkudziesięciu, a kończąc na kilkuset polskich złotych. Przykładowo, za cenę niecałych siedemdziesięciu czterech złotych jesteśmy w stanie nabyć naświetlacz LED marki SMD PROXIM o wymiarach 222 x 282 x 25 mm i mocy właśnie stu watów. Niepozorne, małe urządzenie w większej ilości może śmiało służyć do potrzebnego nam oświetlenia danego obiektu bądź terenu. Za naświetlacz innej firmy – Floodlight – o tej samej mocy i nieznacznie większej szerokości oraz wysokości będziemy musieli zapłacić już o około osiemnaście złotych więcej – cena pojedynczego naświetlacza wynosi dziewięćdziesiąt jeden złotych i czterdzieści pięć groszy. Na zakup produktów marek bardziej znanych, takich jak na przykład Samsung, będziemy musieli przeznaczyć jeszcze większy budżet – przeciętna cena w tym wypadku wynosi bowiem prawie sto trzydzieści złotych. Również w przypadku Samsunga, rozmiary nieznacznie różnią się od tych oferowanych przez konkurencję.

W zależności od tego, gdzie i jakie naświetlacze LED nabywamy, zapłacimy różną cenę. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj będzie ona większa niż w przypadku sklepów internetowych – ze względu na koszty utrzymania sklepu, które mają wpływ na cenę produktu. Decydując się na zakup naświetlaczy LED warto pamiętać, że niektóre sklepy oferują mniejszą cenę przy nabyciu większej ilości. Dzięki temu będziemy mogli zaoszczędzić pewną kwotę pieniędzy.