Nowoczesne i eleganckie ramy do luster

To bardzo praktyczny element, który jednocześnie spełnia funkcję estetyczną. Bardzo popularne jest wieszanie w domach wydruków o dużym formacie, co dodatkowo nadaje wyrazu wnętrzu i stanowi pewnego rodzaju estetyczne urozmaicenie. W przypadku luster rama przede wszystkim pozwala na jego stabilne zawieszenie, jednak sam wygląd ramy odgrywa znaczącą rolę podczas dokonywania decyzji zakupowej przez klientów.

Rodzaje ram do luster i obrazów

ramy do luster i obrazówTradycyjne malarstwo w dalszym ciągu jest bardzo popularnym elementem wystroju. Przede wszystkim jest wyznacznikiem dobrego smaku, obycia w kulturze a także statusu społecznego. Jednak sam obraz, pozbawiony ramy, nigdy nie prezentuje się tak znakomicie, jak w odpowiednim obramowaniu. Dlatego ramy do luster i obrazów najczęściej wykonywane są z drewna, które jest elementem plastycznym i podatnym na różnego rodzaju zdobienia oraz możliwość malowania. Na rynku dostępne są ramy tak samo wykonywane maszynowo jak i w sposób rzemieślniczy. Ten drugi typ ram jest z pewnością o tyle ciekawszy, iż niemal każda realizacja stanowi indywidualne dzieło, co dodatkowo podnosi efekt estetyczny i prestiż danego obrazu, czy lustra. Dodatkowo, istnieje możliwość skomponowania ramy tak samo z typem obrazu jak i lustra i harmonijna aranżacja całej kompozycji w pomieszczeniu.

Ramy pełnią dwojaką funkcję. Przede wszystkim jako praktyczny element, pozwalają na stabilne i pewne zamocowanie lustra lub obrazu. Jednak ważną cechą ram jest estetyka ich wykonania, w tym kolorystyka, czy zdobienia. Na rynku dostępne są profesjonalne firmy świadczące usługi w zakresie wykonywania ram zarówno przeznaczonych do malarstwa jak i luster. Dzięki rzemieślniczemu podejściu do pracy, ramy prezentują się pięknie w każdym wnętrzu i stanowią indywidualną, oryginalną realizację.