Ochrona sianokiszonek w silosach

Wielu z nas lubi wyjeżdżać na wieś, ale niewielu z nas orientuje się z jakimi wyzwaniami wiąże się praca i mieszkanie na wsi. Zazwyczaj jest ona ciężka i męcząca. Należy przy niej zaopatrzyć się w różnego rodzaju materiały, które będą nam przydatne a niekiedy nawet niezbędne. Tak jest w przypadku silosów.

Folia chroniąca kieszonki w silosach

siatka ochronna do silosówCzęsto wyjeżdżając na wieś możemy podziwiać pracę rolników. Może nam się wydawać, że ponieważ rolnicy pracują większość czasu na maszynach to ta praca nie wymaga dużego wysiłku. Ale czy tak jest naprawdę? Niestety praca rolnika wymaga dużego nakładu czasowego, ale też i finansowego. Podejmując się pracy na wsi musimy zadbać o każdy detal i każdy szczegół. Jeżeli posiadamy silosy, to w każdym powinna znajdować się specjalna siatka ochronna do silosów. Jest ona potrzebna nam do tego żeby przygotować wysokiej jakości sianokiszonki. Dobrze przygotowane sianokiszonki będą miały wysokie wartości odżywcze, a uzyskamy ten efekt dzięki temu, że odetniemy dostęp powietrza od rośliny którą będziemy kisić. Aby dobrze uzyskać efektu kiszenia masy musimy miejscu gdzie została ona ugnieciona szczelnie ją przykryć. Bardzo często najważniejszą rzeczą jest technika ułożenia folii niż jej jakość, ponieważ jakość odgrywa tu mniejszą rolę niż samo okrycie niemniej jest również ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę przy zakupie. Jeżeli nasze kiszonki będą przykryte w odpowiedni sposób to nasza pasza zyska na jakości i straty jej będą ograniczone do bardzo małych ilości.

Folie zaleca się nie tylko kłaść na same kieszonki ale często również na ściany z silosów. Dzięki temu będzie stanowiło to dodatkowe zabezpieczenie naszej kiszonki przed dopływem powietrza co będzie też skutkowało później na jakości naszej paszy. Będzie ona bardziej odżywcza a straty samych składników pokarmowych będą ograniczone do minimum.