Plusy regeneracji siłownika hydraulicznego

Technologia hydrauliczna, a w szczególności siłowniki są obecne w wielu maszynach, wykonujących szereg prac w zakładach produkcyjnych lub w wielu innych miejscach. Intensywna praca często sprawia, że siłownik może odmówić posłuszeństwa. W takiej sytuacji osoby odpowiedzialne za ich naprawę, mogą zdecydować się na atrakcyjną cenowo regenerację siłownika.

Jak wygląda profesjonalna regeneracja elementu hydraulicznego?

regeneracja siłowników hydraulicznychZakres prac związanych z odpowiednim przeprowadzeniem regeneracji urządzenia może być niezwykle szeroki. Zaczyna się on zwykle od wymiany najważniejszych elementów siłownika hydraulicznego. Regeneracja siłowników hydraulicznych może dotyczyć kompleksowej wymiany uszczelnień, a także regeneracji elementów tłoczysk. Tłoczyska są poddawane pracom szlifierskim, a także galwanizacyjnym, dzięki czemu siłownik może pracować przez długi czas po przeprowadzeniu regeneracji. Do prac związanych z przywracaniem siłownika do pierwotnego stanu technicznego możemy także zaliczyć wymianę łożysk, dorabianie ucha cylindra czy jego wymianę. Przed wykonaniem regeneracji, warsztaty odpowiedzialne za jej przeprowadzanie, sporządzają ekspertyzę, która ma za zadanie w pełni opisać aktualny stan techniczny elementu hydraulicznego. Po wykonaniu tego typu ekspertyzy technicznej, ekipa mechaników wie, jak postępować, i jakich środków użyć, aby w maksymalnie krótkim czasie doprowadzić siłownik do idealnego stanu technicznego.

Usługa regeneracji siłowników może być świadczona dla wielu firm. Korzystają z niej zarówno zakłady i firmy posiadające stacjonarne maszyny i urządzenia, jak i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa, korzystające z maszyn na kołach lub gąsienicach (koparki czy maszyny do przeprowadzania wycinki drzew w lasach i parkach).