Poszukiwania smyczy dla psa

Niedawno ktoś podrzucił mi pod drzwi małego pieska. Nie wiedziałam, czy to przypadek, czy nie, ale postanowiłam zaadoptować tego pieska. Nie chciałam oddawać go do schroniska. Ponieważ nie byłam zupełnie przygotowana do przygarnięcia zwierzaka, w pierwszej kolejności musiałam udać się do sklepu zoologicznego, żeby kupić całą potrzebną przy psie wyprawkę. W tym oczywiście smycz.

Kupno wysokojakościowej smyczy automatycznej

smycz flexi 5m taśmaSmycz była mi niezbędna do wychodzenia z psem na spacery. Tym bardziej, że bardzo szybko zorientowałam się, że mój piesek jest niezwykle ruchliwy i ma w zwyczaju, uciekać mi do innych psów i ludzi. Na szczęście w sklepie zoologicznym udało mi się znaleźć bardzo fajną smycz Flexi 5m Taśma tej smyczy była niezwykle solidna i wytrzymała. Rozwija się i zwijała automatycznie w zależności od tego, jak zmieniała się odległość pomiędzy mną a psem, co było bardzo wygodne i praktyczne. W każdej chwili można było użyć dodatkowej blokady, która zatrzymywała rozwijanie się smyczy, dzięki czemu pies nie mógł mi uciec z pola widzenia. Pięć metrów to wystarczająca długość do tego, aby pies mógł swobodnie biegać po trawnikach czy alejkach w parku, a ja mogłam spokojnie spacerować po alejkach. Dzięki automatycznemu zwijaniu się, smycz nie plątała się i nie zawijała, co mogłoby obniżyć jej jakość. Zdecydowałam się ją od razu zakupić, również ze względu na niską atrakcyjną cenę.

Szybko przekonałam się, że posiada ona jeszcze więcej zalet, aniżeli te które poznałam w sklepie. Jedną z nich było to, że taśma była wodoodporna. Dzięki temu nie przeszkadzały mi spacery w deszczu, ponieważ smycz nie nasiąkała wodą. Posiadała ona wysokojakościowy i stabilny karabińczyk do przypinania zarówno do obroży, jak i do psich szelek, co również było bardzo wygodne.