Prozdrowotna świeca z wosku pszczelego

 

Aromatyczny, delikatny zapach ulubionej świecy pozytywnie wpływa na nasz nastrój, samopoczucie, zadziała na nas odprężająco i relaksująco. Palenie świec doskonale sprawdza się podczas romantycznych wieczorów we dwoje, spotkań z przyjaciółmi a także jest nieodłącznym elementem każdego domowego spa. Kupujmy jednak świece tylko takie, które będą bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. 

Naturalność świec z pszczelego wosku

naturalne świece z pszczelego woskuJeszcze do niedawna do najpopularniejszych i najchętniej wybieranych rodzajów świec zaliczyć mogliśmy świece wykonane z parafiny. Niestety, liczne badania wskazują, iż takie świece nie będą działały korzystnie na nasz zdrowie (w tym drogi oddechowe), oraz na stan środowiska. Dobrym pomysłem będzie więc znalezienie alternatywy dla naszych ulubionych świec. Mogą to być chociażby świece wykonane z wosku pszczelego. Mają one wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy fakt, iż ich delikatnie miodowy zapach koi nasze nerwy, łagodzi stres, pomaga nam się odprężyć i zrelaksować po ciężkim dniu. Zauważono, że ich palenie pozytywnie wpływa na koncentrację i uważność. Podczas spalania nie wydziela się dym i nie wytwarzają one szkodliwych substancji. Co ważne, podczas spalania wytwarzają się jony, które neutralizują szkodliwe promieniowanie urządzeń elektronicznych znajdujących się w pobliżu. Jony te łagodzą również reakcje alergiczne, ułatwiają oddychanie i łagodzą choroby górnych dróg oddechowych. Takie naturalne świece z pszczelego wosku będą więc idealnym rozwiązaniem dla osób mających problemy z astmą czy zatokami.

Obecnie, do zyskujących na popularności świec zaliczyć możemy świece wykonane z wosku pszczelego. Podczas ich spalania nie wytwarzają się szkodliwe dla naszego organizmu substancje toksyczne. Świece pszczele oczyszcza powietrze oraz neutralizują szkodliwe substancje takie jak np. dym tytoniowy. Będą świetnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemami dotyczącymi górnych dróg oddechowych.