Przeciwpożarowe pompownie skutecznym zabezpieczeniem

Pompownia jest możliwością zabezpieczenia ppoż dużych hal produkcyjnych. Ze względu an to, ze jest to forma systemowa, trzeba się na nią zdecydować już w fazie planowania. W jaki sposób działają pompownie? Czy skutecznie gaszą pożary? Na jakie rodzaje pożarów sprawdzą się najlepiej? Czy jest to opłacalna inwestycja?

Skuteczna przeciwpożarowa pompownia

przeciwpożarowe pompownieMetody konstrukcyjne wymagają umieszczenia w planach budowy. Często warto się nad tym zastanowić, bo rodzaje takich zabezpieczeń są bardzo różne. Sprawdzone przeciwpożarowe pompownie są trwałą inwestycją na lata. Potrzebne jest dojście wody, a także takie zaplanowanie przestrzenne, by jej działania zgasiło jak największy obszar pożaru. Jest to możliwe w kilku przypadkach. Pierwszy z nich opiera się założeniu, w którym przeciwpożarowe pompownie montowane są na spadach. Obniżenie stanu powoduje, że woda z pomp lepiej dostanie się w miejsca, które dotknięte są pożarem . Inna opcja opiera się na takim zaplanowaniu miejsc pracy, by jak największa ich ilość znajdowała się w okolicy pomp. Dobrymi opcjami są przeciwpożarowe pompownie przy stanowiskach montażowych. To właśnie tam może dojść do zaprószenia ognia przez nagromadzenie pyłów. Jest to jeden z czynników, które najczęściej mają wpływ na powstanie pożaru w zakładach.  Eksperci radzą, by nie bagatelizować problemu. Szkody wyrządzone przez ogień potrafią być bardzo dotkliwe.

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest takie zaplanowanie prac, by zawsze uwzględnić bezpieczeństwo osób zatrudnionych. Niezależnie od tego, czym zajmuje się nasza hala produkcyjna, to właśnie rozwiązania konstrukcyjne cieszą się coraz większą popularnością. Dlatego warto jest je uwzględnić w fazie projektowania budynku. Pozwoli to cieszyć się wysokim poziomem zabezpieczeń na lata.