Przeznaczenie transparentnych kopert

 

Ludzie korzystają z usług poczty czy firm kurierskich, aby przesłać w dowolne miejsce listy lub paczki, za stosunkowo niewielką kwotę. Każdego dnia w ręce dostawców trafiają setki tysięcy takich przesyłek, które muszą być dostarczone pod wskazany adres.

Jak wygląda bezpieczna koperta?

koperty bezpieczne transparentneNadanie listu, dokumentów czy niewielkiego przedmiotu nie jest trudne, gdyż wystarczy je spakować do odpowiedniej koperty czy kartonu i zaadresować. Podobnie się robi, kiedy chce się nadać wartościowy przedmiot, tylko że w tym przypadku stosuje się inne opakowanie. Koperty bezpieczne transparentne są przeznaczone do przesyłania cennych przedmiotów za pośrednictwem poczty czy też firmy kurierskiej. Wbrew pozorom, ich transparentność nie jest wadą, ponieważ widoczność zawartości nie kusi do otworzenia przez niepowołaną osobę, gdyż posiada ona szereg zabezpieczeń, których nie mają standardowe koperty. Cała koperta jest wykonana z folii LDPE, która jest odporna na uszkodzenia i odpowiednio gruba. Na jej powierzchnia znajdują się wyznaczone miejsca na podanie adresata i nadawcy oraz takich informacji jak: waga, rozmiar przesyłki, ubezpieczenie czy też rodzaj dostawy jaki ma być zrealizowany. Co do zabezpieczeń takiej koperty, to należy tu wymienić kolejną numerację, kupony kontrolne czy nawet plomby. Dzięki temu, nie da się w niezauważalny sposób jej otworzyć. Nadawcy takich kopert przeważnie ubezpieczają je na wysokie kwoty, co także stanowi skuteczną ochronę przez kradzieżą. Poza przesyłkami, często stosują je pracodawcy, do przechowywania pieniędzy.

Cena zwykłej, papierowej koperty, to około pięćdziesiąt – dziewięćdziesiąt groszy, natomiast wartość transparentnej jest bardzo zbliżona. Jeżeli jesteśmy nimi zainteresowani, to można je najtaniej kupić w internecie w paczkach po kilkadziesiąt sztuk.