Wydajne szampony w kostkach

Coraz częściej słyszymy o nurcie zero waste, który zachęca nas do używania jak najmniejszej ilości produktów w opakowaniach, które są ciężkie do ponownego wykorzystania albo ich proces rozkładania trwa za długo. W trosce o środowisko powstaje coraz więcej produktów, których opakowania są biodegradowalne.

Szampon nie tylko w plastikowej butelce

szampon w kostcePowoli dostrzegamy jak świat jest zaśmiecony. Dlatego też coraz więcej firm zaczyna wymyślać produkty, których opakowania rozkładają się szybko albo wystarczy posiadać opakowanie, które można ponownie napełnić samodzielnie. Nawet marki kosmetyczne zaczęły produkować tego typu produkty. Tym sposobem mamy szampon w kostce. Wydawałoby się, iż jest to produkt niezbyt dobry, ponieważ zwykle tego typu szampony mają w sobie oleje i inne naturalne składniki, które mogą wydawać się nie domywać włosów. Jest to bardzo mylna opinia, gdyż tego typu pielęgnacja sprawi, iż nasze włosy nie będą się puszyć ani elektryzować. Dodatkowo będziemy dbać o środowisko, ponieważ tego typu mydło do włosów nie zostanie zapakowane w plastikowe opakowanie, którego proces rozkładu będzie bardzo długo trwać. Dodatkowo zamiast standardowych płynów do prania i do płukania możemy zacząć stosować sodę oczyszczoną, która fenomenalnie oczyszcza nasze ubrania, a przy okazji nie powoduje reakcji alergicznych. Dbając o siebie możemy również dobrze zadbać o środowisko. To naprawdę dobra rzecz, która może się nam zwrócić w przyszłości.

Często słyszymy o nurcie zero waste, którego głównym wątkiem jest to, aby wykorzystywać produkty maksymalnie, a przy tym nie tworzyć coraz więcej opakowań, które rozkładają się setkami lat. Dlatego coraz więcej firm produkuje tego typu produkty. Dotyczy to nawet branży kosmetycznej i szamponów w kostkach.