Wygodne hantle na duże obciążenie

 

Hantle to najprostsza możliwa konstrukcja, i jeszcze do niedawna nie wyobrażaliśmy sobie żeby mogły ulec uszkodzeniu. Niestety, okazało się iż w naszych hantlach wyrobiły się ślimaki, a przez to nie można było zamocować obciążenia bezpiecznie. Winą było normalne zużycie materiału, które jednak nie powinno mieć tu miejsca.

Najlepsze hantle do ćwiczeń z dużym obciążeniem

wytrzymałe hantle do ćwiczeńNowe hantle musiały być więc znacznie bardziej odporne na duże obciążenie z jakim normalnie ćwiczyliśmy, więc wszystkie tanie warianty z gryfami wykonanymi ze stopów stali i aluminium odpadały od razu, gdyż były przede wszystkim amatorskimi narzędziami, o dość przeciętnej trwałości. Najbardziej wytrzymałe hantle do ćwiczeń posiadały natomiast gryf wykonany ze stali lotniczej, znoszący doskonale ogromne obciążenie, które podczas testów wytrzymałościowych sięgało prawie dwustu kilogramów. Zaciski tych hantli były nie tylko bardzo mocne, ale również miały zabezpieczenia zapobiegające spadaniu zakrętki od obciążenia tak jak miało to miejsce w naszych starych, niezbyt dobrych hantlach. Trwałość i wytrzymałość to bardzo ważne cechy, aczkolwiek nie zapomnieliśmy o wygodzie, gdyż możliwość komfortowego ćwiczenia, nawet przy tak prostym sprzęcie jak hantle, była dla nas ciągle bardzo ważna.

Gryfy hantli mają więc dobre profilowanie, które nie tylko pozwala pewnie trzymać gryf podczas ćwiczeń z dużą wagą obciążenia, ale również nie męczy dłoni i nie powoduje odparzeń, jak wiele podobnych, stalowych gryfów z niezbyt dopracowanymi chwytami. Co ciekawe, takie hantle wcale nie muszą być najdroższymi egzemplarzami w sklepach, gdyż dobrą jakość i trwałość mają nawet hantle z przeciętnego przedziału cenowego, za to pochodzące od producentów sprawdzonych i polecanych przez kulturystów.