Zastosowanie terapii keratynowej

Nie każda z nas ma piękne, długie i błyszczące włosy, przy których szukanie rozdwojonych końcówek jest ciężkim wyzwaniem. Posiadaczki takich włosów najczęściej dbają o nie od długiego czasu, przez co mają piękne włosy. Jest jedna opcja, która może polepszyć wygląd włosów na jakiś czas. O czym mowa?

Regeneracja włosa z keratyną

kuracja keratynowaKeratyna to podstawowy składnik włosa, który jest wytwarzany z naskórka. Mimo to przy typowych czynnikach zewnętrznych jak słońce, wiatr i woda, a także przy farbowaniu i szczotkowaniu, keratyna ulega stałej redukcji. w związki z tym kuracja keratynowa polecana jest osobom, które chcą w szybki sposób polepszyć stan włosów na kilka miesięcy. Aktualnie znajdziemy różne kosmetyki z dodatkiem keratyny, aczkolwiek są one do użytku codziennego, aby działały poprawnie. Coraz bardziej popularne staje się tak zwane prostowanie keratynowe, dzięki czemu włosy zostają szybko zrekonstruowane i proste na wiele miesięcy. Na czym polega tego typu kuracja? Otóż w struktury włosa wtłaczana zostaje keratyna w taki sposób, aby uzupełniła wszelkie ubytki. W tym celu wykorzystywana jest wysoka temperatura. Dzięki używaniu jedynie naturalnych składników, a nie substancji chemicznych, terapia jest bezpieczna. Efekty zostaną zauważone już w trakcie zabiegu, ponieważ keratyna w bardzo szybki sposób wypełnia puste miejsca we włosie. Jeżeli efekty nie są od razu widoczne oznacza to, iż kuracja keratynowa została przeprowadzona w sposób błędny. Najlepiej poddać się zabiegowi w salonie fryzjerskim.

Terapia keratyną to nowoczesna metoda na lśniące włosy przez wiele miesięcy. Należy mimo wszystko po zabiegu dbać o swoje kosmyki, ponieważ kiedy keratyna po kilku miesiącach od zabiegu wypłucze się to może nas zaskoczyć fakt, iż włosy będą wydawać się w jeszcze gorszym stanie.